Na uvítanou (absolvovali všichni) pro nás byl připraveno krátké hudební flamencové vystoupení za doprovodu kytary a cajónu. S tímto perkusním hudebním nástrojem jsme se v menší skupince blíže seznámili v následující aktivitě zaměřené na flamenco a jeho rytmy. Zároveň jsme se dozvěděli spoustu informací o způsobu života Španělů. V další aktivitě nám byly představeny hlavní kostýmní prvky tanečnic flamenca – šaty originálního střihu („bata de cola“), šátek zvaný mantón, klobouk či hůl, které při tanci rytmicky doplňují kroky tanečnic i tanečníků. Též jsme se sblížili se španělskou literaturou a jejími nejslavnějšími díly. Poslední sál měl představit odlišnosti ve španělských oficiálních jazycích a zeměpisné podrobnosti. Zkusili jsme si složit mapu Španělska a všech jeho regionů. Diskutovali jsme o typických svátcích a zvyklostech jednotlivých oblastí.
Nakonec jsme se všichni přesunuli do prostoru kavárny a byla nám nabídnuta ochutnávka „tapas“ – chuťovky k pivu, které pro nás nahradila nealkoholická sangría. Na talířku jsme obdrželi hlavně suroviny a pochutiny typické pro španělskou kuchyni a povídali jsme si o jejím vývoji. Olivy, typické tortilly nebo rajčatová omáčka všem zachutnaly. Po zblajznutí nabídnutých dobrot jsme soutěžili v křížovce o známých španělských osobnostech a výherce získal lístek na obdobné vystoupení, jaké jsme absolvovali na začátku.
Během dvou hodin, které jsme v prostorách studia strávili, jsme načerpali mnoho zajímavých a užitečných informací o Španělsku a jeho báječné kultuře.