Celkem devět přednášejících bylo rozděleno do tří časových bloků, a zájemci si tak mohli vybrat vždy z trojice šedesátiminutových přednášek tu, která je anotací upoutala nejvíce. Ve velké tělocvičně zazněl od 8:30 příspěvek doktorandky FF UK Kristýny Hrdličkové o problematice života dětí s poruchou autistického spektra. Ve stejný čas zahájil v malé tělocvičně univerzitní profesor Petr Widimský pojednání o léčbě krevních sraženin. Sborovnu školy se rozhodli navštívit posluchači se zájmem o energetiku (vodní elektrárny), které s problematikou názorně seznámil specialista Českých energetických závodů Martin Dolanský.
V druhém bloku přednáškového dne se od 9:50 publiku představil filozof a vysokoškolský učitel Tomáš Hříbek, jenž zaujal zamyšlením o výhodách a rizicích využívání umělé inteligence. Bohemistka a vědkyně z Akademie věd ČR Gabriela Romanová zájemcům zpřehlednila bohaté dějiny českého literárního samizdatu. Vedoucí programu Českého rozhlasu Brno Jiří Kokmotos poutavou formou posluchače provedl světem moderních médií.
V závěrečném bloku přednášek, který byl zahájen krátce po jedenácté hodině dopoledne, promluvil o specifickém chování náboženských sekt religionista Zdeněk Vojtíšek. Zájemci o aktuální trendy ve filmové tvorbě se zúčastnili přednášky odborníka na počítačovou grafiku Jana Buriánka. Ve sborovně se pro změnu shromáždilo přírodovědně zaměřené publikum, jež se zaujetím vyslechlo pojednání zooložky Dominiky Formanové.
Setkání s odborníky z praxe, z nichž mnozí jsou absolventi „Budějárny“, pro nás bylo opět velmi inspirativní. Věříme, že ve smysluplné vzdělávací akci budeme pokračovat i v dalších letech.
Děkujeme všem, kteří se na přípravách a realizaci přednáškového dne podíleli.
Studentský parlament GYBU