Dominantou této části je nepochybně historická budova Muzea východních Čech, kterou jsme viděli nejen zvenčí, ale i zevnitř. Prohlédli jsme si tam stálou expozici, která nás provedla dějinami Hradce Králové od pravěku až po období první republiky.
Poté jsme nemohli opomenout ani historickou část města, ve které jsme měli také možnost ochutnat místní kuchyni.
Následovala ta nejdelší a nejočekávanější část našeho výletu - továrna klavírů a pianin Petrof. Šlo o velmi zajímavou prohlídku celého výrobního procesu, od výroby rezonanční desky až po ladění tónů a odeslání hotového produktu zákazníkovi. Paní průvodkyně nám sdělila i něco o historii firmy a nenechali jsme si ujít ani pár krátkých skladeb, které nám zahráli naši spolužáci na vystavená piána.
Ačkoliv už jsme byli po tak intenzivním dni poněkud unaveni, ještě jsme se vydali i do místní přírody a prošli jsme se lesem na okraji města.
Nakonec jsme se vydali zpět do Prahy. Ani cesta vlakem se neobešla bez dobrodružství, o to se postaralo asi hodinové zpoždění, které nepotěšilo zejména ty, na které pak čekalo ještě dlouhé dojíždění domů. Ale celkově byl výlet velmi vydařený.
Autor článku: Kovbasjuk Vladyslava 7.B