Pokouším se připojit k serveru...
Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.
V pátek 6. prosince se třída 3.B v doprovodu profesorek Sobotkové a Šimků zúčastnila exkurze do Obecního domu. Program zahrnoval přednášku o českých státních symbolech a prohlídku reprezentačních prostor této významné historické budovy.
Ve čtvrtek 5. prosince jsme s paní prof. Sobotkovou navštívili pražský Veletržní palác. V něm sídlí Národní galerie, do jejíž expozic jsme se vypravili.
Do Armádního muzea na Žižkově jsme se vypravili na workshop Na úsvitu českých dějin ve středu 11. prosince 2024. Doprovázely nás paní profesorky Pátková a Nováková.
Na komentovanou prohlídku expozice nejnovějšího českého výtvarného umění s názvem
1939–2021: Konec černobílé doby se do Veletržního paláce v pražských Holešovicích vydala poslední listopadovou středu třída 6D s profesorkou češtiny Petrou Pátkovou. Expozici tvoří více než 300 děl pouze ze sbírek Národní galerie Praha, bez jakýchkoliv zápůjček. Najdeme tu ukázky děl např. Josefa Čapka, Jana Zrzavého, Mikuláše Medka, Josefa Šímy, Aléna Diviše, Jiřího Koláře, Josefa Jíry, Olbrama Zoubka, sester Válových a mnoha dalších.
V tomto školním roce jsme se opět účastnili akcí v rámci festivalu Týden Akademie věd a společně se studenty předposledního ročníku vyrazili na různé exkurze. Jedna z návštěv směřovala do Ústavu chemických procesů. Studenti byli rozděleni do několika menších skupinek a prošli si různá pracoviště, zaměstnanci ústavu jim ukázali řadu přístrojů a popsali projekty, kterými se zabývají. Navštívili jsme například pracoviště s elektronovým mikroskopem nebo laboratoře, kde zkoumají aerosoly, bateriemi či reaktory.
Dne 18. října 2024 se žáci 7AB, 5D a vybranní řáci 6AB zúčastnili inspirativní akce Dny AI, která proběhla v Městské knihovně v Praze. Program, pořádaný organizací prg.ai, nabídl širokou škálu přednášek a interaktivních aktivit zaměřených na umělou inteligenci, jejichž cílem bylo představit mladým lidem možnosti a výzvy této technologie.
Z reportážních zápisků žáků 4.A
DEN PRVNÍ
„Je pondělí 3. června, osm hodin ráno a náš autobus vyráží do Ústeckého kraje v rámci zeměpisné exkurze. Jedeme my, žáci 4.A, paralelní třída 4. B a doprovázejí nás čtyři učitelé. Mám-li mluvit za sebe, nemám od výletu moc vysoké očekávání, protože jsem o Ústeckém kraji zaslechla spíše negativní informace. „Proč jedete zrovna tam? Nic tam vcelku není,“ reagoval můj táta, když jsem mu sdělila, kam máme namířeno.“
Dne 6.6.2024 jsme navštívili s němčináři ze 6.B pražský Goethe-Institut. Nejprve nás pracovnice institutu paní Balding seznámila s posláním a strukturou této celosvětové organizace. Přitom neopomněla zmínit, že budova Goethe-Istitutu v Praze je podle jejího názoru nejkrásnější ze všech evropských poboček.
V pondělí 20.5. studenti zúčastnili přednášky ke dni Afriky, ke 30. výročí konce občanské války ve Rwandě a konce apartheidu v Jihoafrické republice.
Celá třída 5D se společně s profesorkami Vinohradníkovou a Pátkovou vydala v slunečné úterý
20. února hned na dvě exkurze. Naše první kroky zamířily v 9 hodin ráno do komplexu budov Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V informačním centru na Malostranském náměstí se nás ujala milá paní průvodkyně, která nám ze všeho nejdřív pustila edukativní video o vzniku a nejrůznějších proměnách současných sněmovních budov.
Ve čtvrtek 21.12. přicházejí žáci 6.A, 6.B a 8.B ke škole ještě za tmy, protože už v sedm hodin vyrážíme na výlet do Saska. Provoz je plynulý, a tak zanedlouho míjíme Říp a vjíždíme do Českého středohoří. Od pana průvodce se dozvídáme o geografických zvláštnostech sopkami utvářené krajiny a již za denního světla obdivujeme hluboký kaňon Labe, známou „Portu Bohemicu“.
Ve dnech 28. a 29.6.2023 se třídy 4.B a 5.B zúčastnily poznávacího zájezdu do Žitavských hor a Saského Švýcarska.
Přesně v osm ráno ve čtvrtek 8. června 2023 odjíždí autobus se skupinkou 35 kvartánů a profesorkami Pátkovou a Horčákovou od školy. Cílem dějepisného výletu jsou místa spojená jak s moderní, tak se starší českou historií.
4. května se třída 5. A s paní profesorkou Sobotkovou vydala na exkurzi do Národní galerie, konkrétně do expozice umístěné ve Schwarzenberském paláci. Naším cílem bylo blíže se seznámit s renesančním a barokním uměním, a doplnit si tak kulturní přehled poskytovaný školní výukou i po vizuální stránce.
Od 31.5. do 2.6. se žáci třídy 4.B s doplněním žáků třídy 4.A vydali poznávat Královehradecký kraj za doprovodu profesorek Vinohradníkové, Žovincové a profesora Duška.
Ve středu 24. května se konala slavnostní závěrečná prezentace pětiletého výzkumného projektu Research Center for Informatics (RCI) na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Projekt, financovaný z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, přinesl řadu úspěchů a inovací v oblasti informatiky a robotiky.
Ve čtvrtek 8. prosince navštívila třída 5. A s paní profesorkou Sobotkovou Anežský klášter. Cílem exkurze bylo seznámit se s českým uměním středověku, konkrétně vrcholnou a pozdní gotikou.
Dne 27. 1. 2023 se třídy 4. A, 4. B, 5. A ,6. A, 6. B v doprovodu svých třídních profesorek vypravily do prostoru známého jako Jatka78 na představení Boom vol. 2 od umělců spolku Cirk La Putyka a Kyjevské cirkusové a divadelní akademie.
Ve středu 21.12. se s 8.A a 5.A scházíme před školou nezvykle brzy a již v půl sedmé ráno vyrážíme na cestu do bavorského Pasova.
Po příjezdu do Hradce Králové v dopoledních hodinách jednoho příjemného říjnového dne, jsme se vydali na procházku po moderní části tohoto města, která je plná budov od těch nejznámějších českých architektů 20. století, například od Josefa Gočára či Jana Kotěry.
Studenti společenskovědních seminářů ve dnech 5. a 6. 10. 2022 pod vedením Mgr. Jana Duška navštívili soudní jednání na Krajském soudu v Praze.
V úterý 20. 9. se 36 historických nadšenců z naší školy vydalo společně s panem profesorem Kvirencem, paní profesorkou Šimků a věrným řidičem Standou Kozákem na dějepisnou exkurzi na Opočensko v Královehradeckém kraji.
V netradičním termínu od 12. až 16. září se třída 4. A doplněná o několik studentů z 3. D vydala na zeměpisnou exkurzi do Karlovarského kraje.
Letošní oktávy 8.A a 8.B se spolu se čtyřmi studenty ze 7.A za doprovodu profesora Kuby a profesorek Strnadové a Nadějové vydaly mezi 9. a 17. zářím objevovat krásy Katalánska.
Za řekou Berounkou a horami, jejichž počet je nám neznámý navzdory našim skvělým zeměpisným znalostem, leží Karlovarský kraj.
Po dvouleté pauze jsme opět na Karlštejnsku. 3D pod vedením paní profesorky Strnadové a vybraní studenti nepovinné ekologie pod vedením J. Eckschlagerové podnikli exkurzi do CHKO Český kras.
První dubnovou sobotu jsme se ráno vypravili na exkurzi podél Botiče a pak podél Pitkovického potoka.
Žáci maturitního chemického semináře navštívili v pondělí 8. listopadu jedno z nejmodernějších vědeckých pracovišť v ČR – BIOCEV (Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy) ve Vestci u Prahy.
V sobotu 2. 10. 2021 se uskutečnil 9. ročník přírodopisné soutěže. Tuto akci připravujeme ve spolupráci
s MOP (mladí ochránci přírody).
Naši sekundáni se účastnili exkurze na téma Ekosystém les: 2B v pondělí 20. září, 2A pak v pátek 24. září 2021. Společně jsme se vypravili autobusem do obce Psáry. Cestou jsme vyplňovali pracovní list na téma houby.
V neděli 8. března skupinka žáků 4. A podnikla exkurzi do PP Dobříňský háj za poznáním hájové květeny v ekosystému lužní les bezprostředně u řeky Labe.
V pondělí 10. 2. 2020 navštívili studenti společenskovědního semináře pod vedením Mgr. Jan Duška Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR.
Týden vědy a techniky je festival, který se koná již tradičně v průběhu listopadu. V rámci tohoto festivalu probíhá celá řada přednášek, výstav a jiných akcí.